خشکی زمستانی درخت و راهکار برای جلوگیری از آن

خشکی زمستانی درخت

خشکی زمستانی درخت

خشکی زمستانی درخت : وقتی در زمستان، خورشید و باد باعث می شوند شاخه ها و برگ ها دچار کم آبی شوند، درخت دچار خشکی در زمستان می شود. چیزی که به این خشکی دامن می‌زند ریشه های گیر کرده درخت در خاک یخ زده است. در چنین وضعیتی ریشه قادر به جایگزین کردن شاخه و برگ جدید نمی شود. از آنجا که درختان همیشه سبز تلاش می کنند نواحی بزرگ برگهایشان را در طول زمستان حفظ کنند، در برابر این مشکل آسیب پذیر تر می‌شوند. در سمتی از درخت که رو به آفتاب بعد از ظهر است یا سمتی که باد بیشتر می وزد، به دنبال شاخ و برگ مرده بگردید. این نشانه ها در درختانی که به تازگی کاشته شده اند و هنوز به خوبی ریشه ندوانده اند، بیشتر و شدید تر است.

راهکارهایی برای دفاع از درخت در برابر خشکی زمستانی درخت

بهترین روش دفاعی در برابر خشکی زمستانی درخت این است که قبل از یخ زدگی خاک به تمام درختان و بوته ها آب دهید. علاوه بر این موضوع آبیاری در مواقعی از فصول سرد که خاک یخ نزده هم ایده خوبی است. درست موانعی برای باد و خورشید چنان که در شکل زیر می‌بیند، می تواند کمک زیادی به شما بکند. این روش برای درختانی که تازه کاشته شده اند خیلی به درد می خورد.

سعی کنید کل درخت را با مانع نپوشانید و همچنین هیچ گاه دور درخت کیسه آشغال نپیچید. هوای داخل این کیسه می تواند در روز های روشن زمستانی، دما را تا حد خطرناکی بالا ببرد. همچنین می توانید در اواخر پاییز، درخت را با ماده ای ضد خشکی (لاتکس یا موم) اسپری کنید تا جلوی از دست رفتن رطوبت برگ ها و ساقه ها را بگیرد.

برای دیدن ویدئوهای آموزشی در زمینه نگهداری ابزارآلات کشاورزی به این لینک بروید.

ما را در یوتوب نیز دنبال کنید.

برای آشنایی با آفتاب سوختگی درخت نیز روی این لینک کلیک کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *